Blog

Zobacz co nas interesuje i inspiruje

Blog

Zobacz co nas interesuje i inspiruje

Islandia

2018-08-26
Islandczycy jeszcze do całkiem niedawna wierzyli w trole. Ich siedliska brali pod uwagę budując drogi. Może dlatego jest ich stosunkowo niewiele na tej nieziemskiej wyspie. W sumie nie ma to znaczenia, kierując się słowami „droga powstaje dzięki wędrowcom” zapuśćmy się w przestrzeń wulkanicznego pyłu, z analogiem w ręku.

Podróże w filmie: Azja

2018-08-24
Po dobrze zrobionym filmie potrzebujemy chwili żeby niejako „wyjść z ekranu”. Jeśli reżyser potrafi przenieść widza od rzeczywistości do realiów innej kultury, krajobrazu, tradycji to odniósł sukces! Zapraszam wiec na wschód, będziemy podróżować poprzez film...

Budząc się pod gwatemalskim niebem

2018-08-22
Pierwsze co słyszę to symfonia dźwięków, dzika, niesynchronizowana, bez dyrygenta i instrumentów, orkiestra egzotycznych ptaków. Zaczynaja o 5 nad ranem, otwieram drzwi, do pokoju wdziera się zapach deszczu i dźwięki koncertu.

Droga powstaje dzięki wędrowcom [Punta Allen]

2018-08-21
Prawdziwe Karaiby są z dała od znanego kurortu Cancun. Załapuję się na pakę do pick-upa grupy Meksykanów. Nasz przewodnik to mieszkaniec Tulum. Zna tu każde miejsce, dzięki niemu odkrywamy miejsca niedostępne dla typowego turysty. Na każdym kroku Manuel ma mnóstwo przyjaciół. Pick up podąża w kierunku małego półwyspu Punta Allen.

Dlaczego warto zrobić wideo ślubne?

2018-08-08
Nie bez powodu Erwin Panofsky niemiecki historyk sztuki powiedział -„Czy nam się to podoba czy nie, kino – bardziej niż jakakolwiek inna siła – ukształtowało opinie, smak, język, stroje, zachowanie, a nawet fizyczny wygląd publiczności”.